Gaziköy Çevre ve Kültür Derneği Web Sitesi - www.afanya.com ANA SAYFA
Gaziköy Çevre ve Kültür Derneği - www.afanya.com
Gaziköy Çevre ve Kültür Derneği - www.afanya.com
Kuruluş ve Organizasyon Etkinlikler ve Haberler Raporlar Basın Bildirileri Mali Tablolar Tüzük

Basın Bildirisi - 29 Mart 2004

Gaziköy Çevre Ve Kültür Derneği çerçevesinde 28 Mart 2004 tarihinde başlattığımız “Her Eve Bir Ağaç” kampanyası başarı ile sonuçlanmıştır.
Basın Bildirisi - 29 Mart 2004
Bu kampanya ile amacımız, otların kurumasıyla birlikte çeşitli nedenlerle çıkan yangınlar, kasıtlı olarak veya yeterli koruma önlemleri alınmadan çıkartılan anız yangınları ve diğer insan faktörlerine bağlı olarak, her geçen gün biraz daha çölleşen Mesarya’ya dikkat çekmek, insanların kendi bahçelerinde ağaç yetiştirmelerini özendirerek ağaç sevgisini ve koruma bilincini aşılamaktır.

Tarım Ve Orman Bakanlığı’nın ve Lefkoşa Türk Belediyesi’nin katkıları ile sağlanan Kızıl Çam, Robenya, Defne, Harup, Palmiye fidanları ve çeşitli türlerde çiçeklerden oluşan kampanyamıza, evlerinin bahçelerine toplam 281 adet fidanı ve sağlanan çiçekleri dikerek, Gaziköy sakinleri büyük katılım ve ilgi göstermiştir.

Yüzölçümüne oranla sahip olduğu ormanlık arazi bakımından oldukça yoksul olan ülkemizde, var olanı koruma, yenilerini yetiştirmek suretiyle orman alanlarını genişletme ve daha yaşanabilir çevre yaratma çabalarımız sürdürülecektir. Bu husuta herkesi duyarlı olmaya ve bulunduğu yerden başlayarak katkı koymaya çağırıyoruz.Hasan Solyalı
Yönetim Kurulu Başkanı
 

Ana Sayfa E-mail
[Ana Sayfa] [Etkinlikler ve Haberler] [Raporlar] [Basın Bildirileri] [Organizasyon] [Kuruluş] [Tüzük] [Derneğimizin Amacı]
[Mali Tablolar] [Linkler] [Kültür ve Sanat]

ADRES: Gaziköy Çevre ve Kültür Derneği / Gaziköy/Lefkoşa-Kıbrıs

E-MAIL: info@afanya.com

Gaziköy Çevre ve Kültür Derne?i